top of page

JAK ZACZĄĆ PRACOWAĆ Z FOTOGRAFEM PRZY SESJACH ZDJĘCIOWYCH ?

Malujesz na co dzień klientki ? Makijaże ślubne i okolicznościowe to praca każdej z nas. Jednak chodzi Ci po głowie dużo pomysłów i chciałabyś pokazać swoją kreatywność.

Aby zrealizować swój własny koncept, zrób sesję zdjeciową, która rozbuduje Twoje portfolio.


Dobre zdjęcia beauty są publikowane w magazynach, dzieki czemu docierają do szerszej grupy odbiorców. Poprzez publikacje, zdobywasz nowe doświadczenia, a z czasem zaczynasz otrzymywać ciekawe propozycje współprac.


Jak napisać do fotografa ?


Aby Twoje makijaże dostały się do publikacji, kluczowe są zdjęcia. Wybierz dobrego fotografa, który specjalizuje się w fotografii beauty, posiada takie portfolio, a jego zdjęcia zostały opublikowane i docenione przez magazyny. Zwróć uwagę na retusz, skóra powinna być naturalna, a nie sztucznie „rozmyta”. Pracując z profesjonalistami, otwierasz sobie drogę na nowe możliwości.


Aby, umówić się z fotografem, napisz konkretną wiadomość typu:

„Cześć, nazywam się … i jestem wizażystką. Mam ciekawy pomysł i chiałabym go zrealizować. Jaki jest koszt zdjęć u Ciebie ?”


Oczywistym jest, że profesjonalny fotograf nie zrobi dla Ciebie zdjęć za darmo.


Nie pytaj więc: : „Cześć, może umówimy się na zdjęcia TFP ?”


Współprace TFP - Time For Photos, realizuj z osobami, które są na podonym poziomie do Twojego. Jeśli nie masz jeszcze zdjęć z sesji zdjęciowej, napisz do początkującego fotografa. Oboje zbudujecie swoje portfolio. Pamiętaj, że ta osoba nie ma dużego doświadczenia, więc końcowy efekt zdjęć może być różny. Jednak nie oznacza to, że nie warto próbować. Może odkryjesz nowy talent i stworzycie ekipę do wspólnych projektów.

Zdjęcia umówione !


A więc jak wygląda praca wizażystki podczas sesji zdjęciowej ?


Praca zaczyna się już przed sesja. Najważniejsze jest przygotowanie i koncept.

Masz go w głowie ? Świetnie ! Jednak nie każdy zrozumie co masz na myśli.

Dlatego kluczem dogadania się z fotografem – ekipą jest dokładne przedstawienie czego oczekujesz, co chcesz zaproponować.


Stwórz mood board – tablicę inspiracji, która przedstawi klimat, kolory i zamysł zdjęć. Wiele inspiracji znajdziesz na Instagramie czy Pintereście. Dzięki niemu, sesja przebiegnie zgodnie z Twoim planem.
Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcia były zrobione pod publikację, musisz pamiętać, że magazyny przyjmują edytoriale. Edytorial – seria zdjęć, połączonych ze sobą w jakiś sposób. Zazwyczaj ok. 3 - 6 zdjęć i makijaży, spójnych ze sobą, ale różniących się od siebie. Pomyśl o tym wczesniej i zaplanuj konkretne looki.
Fotograf , wizażystka …

i modelka ! Bez niej nie ma zdjęć . Przy wyborze modelki, kieruj się przede wszystkim własnym gustem co do typów urody. Jednak pamiętaj, że nie każda ładna dziewczyna to dobra modelka. Umiejętność pozowania i przedstawienie twojej koncepcji to naprawdę ciężka praca. Czasem makijaże są bardzo twórcze i Twoja koleżanka, którą poprosiłaś o pozowanie może nie odnaleźć się w roli modelki. Spytaj fotografa, on na co dzień pracuje z modelkami, może wie kogo Ci polecić, z kim się dobrze pracuje. Jeśli sama chcesz znaleźć dobrą modelkę, możesz poszukać na grupach facebookowych typu: "Modelki castingi, zlecenia, kontakt". Napisz post i koniecznie poproś modelki o portfolio. Zasada jest ta sama jak z fotografem. Jeśli jest dobra, profesjonalna modelka z dużym doświadczeniem, daj jej odpowiednie wynagrodzenie. Na pewno pozytywnie Cię zapmięta i być może poleci w przyszłości.Podczas pracy z ekipą, zbuduj dobrą relację. Bądź otwarta na poprawki w makijażu, jeśli fotograf Cię o to porosi. Czasem przy sesji zdarza się, że szminka się rozmaże, cień osypie. Nie mów fotografowi „Przecież to się pooprawi w Photoshopie”. Im bardziej się przyłożysz, tym zdjęcia będą lepsze, a ty wypadniesz profesjonalnie. Jeśli w Waszej ekipie nie ma fryzjera, kwestia włosów jest w Twojej roli. Pilnuj, aby włosy były ładnie ułożone. Pytaj, słuchaj fotografa. Na pewno ma wiele cennych wskazówek, które mogą Ci się przydać podczas kolejnych projektów.Jeśli chciałabyś zbudować swoje portfolio od podstaw lub rozszerzyć je, koniecznie zajrzyj:


468 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page